1.třída

Rozvrh hodin naleznete  zde:

Aktuální informace:

Pasování prvňáčků je přesunuto na červen!!!

• V úterý 25. 1. 2022 půjdeme z TV bobovat. Prosím, vzít si: teplé nepromokavé oblečení, rukavice, čepici, šálu + boby (talíř, lopatu) – Peterková.
  • 31.1. Předávání vysvědčení –  prosím dejte dětem složku. Výuka bude probíhat dle rozvrhu hodin.
  • 3.2. školní kolo recitační soutěže
  • 4. 2.  Pololetní prázdniny

Organizace výuky

Přehled učiva 24. 1. – 28. 1.

Po 24. 1. 2022

Út  25. 1.

• diktát slov – Ola, Ála, Ila, Pája, Pepa, Mája, Míla
  • slabikář str. 37

Domácí úkol – čti slova v barevných sloupcích slabikář str. 37

St 26. 1.

Čt 27. 1. –

Pá 28. 1. – třídní kolo v recitaci

Anglický jazyk

úterý 25.1.

Vyučující jednotlivých předmětů:

ČJ , AJ – Mgr. Andrea Znojilová

M, PRV, HV, TV – Mgr. Karla Peterková

VV a PČ – Mgr. Veronika Cyroň.

Pomůcky do VV, PČ a sešity již máme zakoupeny. Od čtvrtka aktovky, pouzdra a roušku.

Snad nás čeká klidný a zdravý rok.

S pozdravem Andrea Znojilová

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Matematika – přehled učiva – 24. 1. – 28. 1. 2022

Milý prvňáčku, tento týden nás čeká sčítání a odčítání do 8, vyvodíme nové číslo 8, budeme nakupovat a porovnávat čísla v oboru 0 – 8, řešit pyramidy a pracovat s tabulkou a stavět krychlové stavby.

Daří se nám hodnotit svou práci, proto se zkus tento týden zaměřit na otázku Co můžu zlepšit na svém chování?

Přeji nám týden plný nápadů, učení a zábavy.

Karla Peterková

Po – 24. 1. 2022

• Matýskova M – stavěli jsme krychlové stavby, provedli jsme zápis do číselné osy a zvládáme porovnávání čísel – str. 24 – 25.

Út – 18. 1. 2022

• vyzkoušeli jsme si zápis příkladů do sloupce v malém sešitě + výpočet (běhací diktát),
  • autobus + výpočet řetězců (str. 18/cv. 2,3) – už umíme z autobusu vyvodit zápis řetězce – nadále budeme procvičovat,
  • práce ve skupině (str. 18/cv.4) – žáci doplnili chybějící čísla,
  • str. 19 – opakování – hledání správného výsledku, porovnávání, řetězec.

DÚ z M není, pouze doma procvičujte sčítání a odčítání. Velkou matematiku mají děti ve škole.

ST  – 19. 1. 2022

• dneska samostatně vypočítali cv. 1/str. 19 a vzájemně se svým spolužákem si zkontrolovali své výsledky,
  • s použitím dopočítadla, číselné osy vyřešili ve skupině chybějící čísla – str. 20/cv. 1,
  • řešení pyramidy – horní číslo je výsledek součtu dvou spodních čísel – pyramidy nás bavily a podařilo se nám je všechny vyřešit – str. 20/cv.2,
  • seznamovali jsme se s orientací v tabulce – sloupec (vybarvování podle zadání) – str. 20/cv4,5

DÚ na pondělí 24. 1. 2022 – Procvičujeme s Matýskem – str. 24 – str. 28 (str. 6  s tvary) – dokončíte si, co chybí.

Čt – 20. 1. 2022 – Matýskova M

• M – velká matematika – obchodovali jsme (nakupovali) a podařilo se nám směnit peníze a najít více možností zaplacení – str. 21/cv.1,
  • M – velká matematika – str. 23 – vyvodili jsme číslo 8 a správný počet, naučili jsme se psát číslo 8 a zvládli jsme číselnou řadu 0 – 8.
  • G – umíme použít geometrické tvary v přírodě – str. 23/cv. 2 (kruh, čtverec, obdélník, trojúheník).

Prvouka – 19. 1. 2022

• Rodina – povídali jsme si významu rodiny, pojmenovali jsme si členy rodiny (matka, otec, dcera, syn, dědeček, babička, sestřenice, bratranec, teta, strýc).
  • Péče o miminko, pocit radosti.
  • Zvládli jsme péči o miminko a vývoj dítěte – str. 21.
  • Popis svého pokojíčku + domácí práce + úklid – str. 22, 23.
  • Shrnutí učiva – rodina – str. 24.

Děkuji, za přípravu na PRV, miminka jsme dneska nakrmili, přebalili a uspali.

DÚ – na středu 26. 1. 2022 – dokončit obrázky ze str. 23/cv.3, str. 24, str. 25/cv.2

Hudební výchova – 17. 1. 2022

Tělesná výchova – 25. 1. 2022