28. 11.22MŠ DobraticeMŠ VojkoviceŠkola

ORGANIZACE LYŽAŘSKÉHO KURZU – aktualizace 20. 1. 2023

AKTUALIZACE 21. 1. 2023

JE ZASNĚŽENO A V PONDĚLÍ ZAHAJUJEME LYŽAŘSKÝ VÝCVIK!!!

v současné době se intenzivně zasněžuje https://www.areal-opalena.cz/ a v pondělí 23. 1. odjíždíme na lyžařský výcvik podle plánu. V případě změny počasí a nevhodných lyžařských podmínek se bude kurz rušit.

SLEDUJTE AKTUÁLNÍ INFORMACE na www.zsdobratice.cz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Lyžařský kurz – „Ski areál Opálená“ – aktualizace 17. 1. 2023

Termín:          23. 1. – 27. 1. 2023 (2. roč., 3. roč. a 5. roč.)

Vzít si s sebou: seřízené lyže (obal na lyže) – podepsané lyže a hůlky, batoh na

boty, teplé (nepromokavé) oblečení, náhradní rukavice,

kapesník + svačina – vše v batohu! (ne v igelitové tašce)

Každý den si žáci budou brát helmu a boty domů na vysušení. Lyže a hole zůstanou uzamčené ve Ski areálu Opálená a v pátek po ukončení kurzu si je opět odvezou domů.

Odjezdy:         V pondělí 23. 1. bude odjezd pro všechny žáky ZŠ od školy v 7:30 hodin.

Od úterý:        v 7:30 hodin od ZŠ Dobratice (Út – Pá)

v 7:35 hodin na zastávce – Vojkovice (pro žáky z Vojkovic)

Příjezd:           kolem 12:00 hodin – ZŠ + MŠ Dobratice (Po – Pá)

Doporučení lyžařské školy – nutné zajistit do zahájení lyžařského kurzu!:

Výstroj

Nepromokavé oblečení. Rukavice, které se dobře nasazují, můžou být i na gumu a přibalit jedny náhradní, můžete přibalit i ponožky. Na hlavu ideálně tenkou kuklu – v helmách bývá teplo, huňaté čepice a šály nechejte doma. Nákrčník udělá lepší službu. Dlouhé vlasy učesat tak, ať se vejdou pod helmu. Na nohy termo prádlo a vysoké ponožky – zkrátka něco přiléhavého. Volné nohavičky se mačkají v lyžáku a může to bolet.

Výzbroj

Lyže a lyžáky vhodné velikosti, helma. Nezapomenout, prosím, všechno podepsat – oblečení, OBA lyžáky, OBĚ lyže (voděodolnou páskou, lihovým fixem). Lyže do konce kurzu zůstanou bezpečně uložené v naší úschovně.

Na svahu pak na děti čekají naši instruktoři, vyhřáté zázemí a je zajištěn pitný režim. Děti budou rozděleny první den dle výkonnostní úrovně do skupin. Složení skupin se pak v průběhu kurzu mění tak, jak se mění pokrok jednotlivců.

V případě nevhodných lyžařských podmínek bude kurz zrušen. Aktuální informace budou na www.zsdobratice.cz

Pedagogové ZŠ a MŠ Dobratice

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

na základě odevzdaných přihlášek  na LYŽAŘSKÝ KURZ,

jsou lyžaři rozděleni do těchto skupin a termínů.

S organizací je již seznámena i lyžařská škola.

TEĎ UŽ SE MŮŽEME JEN TĚŠIT!

1. termín – 23. 1. – 27. 1. 2023

5.třída