18. 11.21MŠ Vojkovice

Karanténa

dnes nám byl Krajskou hygienickou stanicí potvrzen pozitivní případ COVID-19 u paní učitelky a nařízena karanténa do 26. 11. 2021. V případě zdravotních potíží je nutné kontaktovat lékaře s tím, že jste v nařízené karanténě. Karanténa se týká dětí, které navštěvovaly MŠ Vojkovice ve dnech 10. 11. – 12. 11. 2021. Dětem, učitelům – kontaktům bude nastavena 14-ti denní karanténa. Minimální délka karantény je 7 dnů s absolvováním negativního PCR testu nejdříve 5.-7. den od posledního kontaktu s pozitivním. Po 7 dnech od kontaktu mohou absolvovat PCR test kdykoli po dobu karantény, pokud bude test negativní, mohou ukončit karanténu dříve, pokud neabsolvují PCR test, musí být v karanténě 14 dnů.

Sdělení KHS

„Krajská hygienická stanice MSK si Vás dovoluje požádat, jako rodiče / zákonného zástupce rizikového kontaktu, abyste po obdržení SMS zprávy o kontaktu s covid-19 pozitivním využili možnosti sebetrasování. Urychlí to vystavení žádanky na RT-PCR test, neboť tyto případy operátoři řeší prioritně. Takto urychlíte bezpečný návrat žáků, studentů či pedagogů do školy. Děkujeme!“