6. 12.21MŠ Dobratice

Karanténa

dnes nám byl Krajskou hygienickou stanicí potvrzen pozitivní případ COVID-19 u paní učitelky a nařízena karanténa. V případě zdravotních potíží je nutné kontaktovat lékaře s tím, že jste v nařízené karanténě. Karanténa se týká dětí, které navštěvovaly MŠ Dobratice ve dnech 29. 11. – 3. 12. 2021.

Všechny děti/žáci a ostatní osoby, které byly v kontaktu s Covid pozitivní osobou, musejí zůstat v karanténě od data, kdy s ní byly naposled v kontaktu.

V případě podstoupení PCR testu 5.-7. den od kontaktu s Covid+ osobou je možné ukončit karanténu nejdříve 7.den (dále lze ukončit negativním PCR testem kterýkoliv jiný den v rozmezí 8.-13. dne od posledního kontaktu.)

Pokud neabsolvují PCR test, karanténa je 14 dnů od posledního kontaktu s Covid+ osobou.

Karanténa se netýká očkovaných (14 dní od ukončeného očkování) a těch, kteří v posledních 180-ti dnech prodělali onemocnění Covid-19.

Karanténa znamená, že :

·         nikam nesmí chodit

·         musí být doma, maximálně na zahradu u rodinného domu, na které se nesmí stýkat s další osobou mimo domácnost

·         po dobu karantény nesmí docházet k návštěvám, dbejte na to hlavně u starších osob a chronicky nemocných

Prosíme o dodržování těchto opatření, děti nemusí vykazovat žádné příznaky nemoci a přesto mohou být infekční.

V případě zdravotních potíží u dětí, kontaktujte praktického lékaře pro děti a dorost.

Ostatním členům domácnosti karanténa nařízena není. Doporučuje se však, aby zvýšili při kontaktu s jinými osobami hygienická opatření (rozestupy, respirátory/roušky, atd.)

„Krajská hygienická stanice MSK si Vás dovoluje požádat, jako rodiče / zákonného zástupce rizikového kontaktu, abyste po obdržení SMS zprávy o kontaktu s covid-19 pozitivním využili možnosti sebetrasování. Urychlí to vystavení žádanky na RT-PCR test, neboť tyto případy operátoři řeší prioritně. Takto urychlíte bezpečný návrat žáků, studentů či pedagogů do školy. Děkujeme!“